22/04/2024

Nový SMARC 2.0 modul na i.MX7

Nový SMARC 2.0 modul od společnosti Kontron postaven na i.MX7.

Díky hospodárným single-core i dual-core NXP i.MX7 procesorům je SMARC-sAMX7 vhodný pro vývoj chytrých zařízení, které mají kompaktní design a pasivní chlazení.

SMARC-sAMX7 je v hodný pro IoT aplikaci, podává vyvážený výkon procesoru a grafické karty a dokáže pracovat v rozmezí teplot -20°C až +85°C.

Přítomnost dvou ethernet portů usnadňuje využití v síťových aplikacích.

SMARC-sAMX7 disponuje 2x1Ghz ARM Cortex A7 procesorem s přídavným 200MHz M4 procesorem v dual-core konfiguraci, single-core verze běží na 800 MHz. Modul dále obsahuje operační paměť až 2GB DDR3, dual channel LVDS, až dva gigabitové (Gbe) porty, tři PCI-Express (PCi-e) a čtyři USB 4.0 porty.

Jako základní úložný prostor je zvolena paměť 64GB eMMC 5.0.

SMARC-sAMX7 využívá Uboot bootloader a podporuje Yocto Linux.

Nový SMARC-sAMX7 modul nabízí volitelnou podporu zvanou Kontron’s Security Solution APPROTECT. Tato podpora se zakládá na integrovaném bezpečnostním čipu který kontroluje aplikace, procesy a data uložená na zařízení. Licencování aplikace APPROTECT je navrženo ´metodou ‚pay per use‘ nebo časově omezenou trial verzí, což znamená že může být jednoduše aktivován či deaktivován v závislosti na vhodné konfiguraci zvolené zákazníkem.